Понеділок | 28.09.2020 | 18:55

Як лютий не лютуй, а на весну брів не хмурь

Утікай, утікай біла зимонька,
                               Вже нема, вже нема в тебе силоньки.
                               Йде весна, йде весна чарівниченька,
                               Потемніє, почорніє твоє личенько!

Лютий – дивовижний місяць. Холодний і сердитий, але водночас задерикуватий і веселий, тому що сонечко, яке раптом визирає з-за хмар, уже майже весняне. Саме в лютому вихованці Лозівського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) комбінованого типу №13 «Росинка» святкували веселе свято – Масницю.

Масниця – давнослов’янське свято весняного пробудження. З Масницею пов’язано багато прикмет і повір’їв. Наприклад: якщо на Масницю відлига, то ще будуть заморозки. Якщо цього тижня курка нап’ється води з калюжі – чекай теплої погідної весни, тощо.

А ще Масниця проходить під знаком фізичного виховання, який є пріоритетним напрямком дошкільного закладу. Малюки перетягують канат, катаються на санчатах, штурмують снігові фортеці – всі ці ігри належать до проводів зими.

На святкування Масниці до дітей завітали казкові герої: баба Яга (Корчак Л.О.), Масниця (Падалка Г.М.), Весна (Ломакіна Л.О.). Зима (Сенченко Н.В.) зацікавлювала дітей піснями, танцями, віршами прохала не шукати Масницю. Але непереконавши малюків, розсердилась і відправила їх до злої баби Яги за золотим ключем, від весняної брами. Тільки він міг повернути дітлахам Масницю. Ягуся ж взамін ключа підготувала підступні витівки, загадувала загадки, грала з дітьми в ігри «Хто швидше зліпить сніговика», «Опудало». Малюки з великим задоволенням задовольняли примхи бабусі. Але підступна Яга обдурила малюків та відправила їх до Весни. Малюки зраділи зустрічі з Весною, розповіли про свою біду та про те, що зла Ягуся не відала їм ключа від весняної брами, де закрита Масниця. Весна допомогла дітлахам у пошуках. Малюки зраділи приходу Масниці. Вона ж у свою чергу запропонувала веселі ігри «Веселий потяг», «Хто швидше», жартівливі вірші, частівки. На прощання пригостила смачними жайворонками та млинцями.

Свято надало можливість дітям виявити свої здібності в піснях, танцях. Подібні заходи сприяють вихованню у дітей почуття національної гідності, любові до Батьківщини.

Коли зима минає,                                     Везе в міста і села
                                      Усі її стрічають.                                     Вона пісні веселі.
                                      Вже їде на санчатах.                             Її всі зустрічають,
                                      Заходить в кожну хату.                       Млинцями пригощають

Вихователь - методист ЛДНЗ №13 "Росинка"
                            І.Л. Хобта