Субота | 31.07.2021 | 05:31

Вітаю Вас Гість
 
Головна Реєстрація Вхід
Вітаємо вас на офіційному сайті Лозівського дошкільного навчального закладу
(ясла-садок) комбінованого типу № 13 «Росинка»
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Сторінка музкерівника    
 
Які вони , сучасні діти ? - неначе у садочку квіти ,
Для щастя й радості зростають ,
в руках своїх весь світ тримають .
Красиві і талановиті , їх погляди й думки відкриті ,
Всі заслуговують уваги та особистої поваги ,
А ще любові й розуміння , бо це – майбутнє покоління .
Такі вони сучасні діти – і я не можу не радіти, 
Із приводу того , що маю : я їх виховую й навчаю !
 
 
 
Керівник музичний ЛДНЗ №13 "Росинка"
 
 
 
Розвиток творчості дитини засобами музичної діяльності .
 
Музика відкриває шлях до досконалості …
Сюнь
-Цзи
 

        Реформування системи освіти передбачає розбудову дошкільної освіти на засадах гуманістично-особистісного підходу та одним з пріоритетних завдань визначає розвиток творчої особистості дитини . Перші прояви творчості припадають на етап дошкільного дитинства . ця проблема досить різноаспектна . Але треба знати , як сформувати творчу , інтелектуально розвинену особистість .

      Творчо спрямованій особистості притаманні : активність у мисленні та діях , ініціативність , наявність певних нахилів , здібностей , інтересів , творчої уяви ; небайдуже ставлення до навколишньої дійсності , здатність помічати,
переживати , творити нове ;отримувати задоволення від результату й власне процесу творення; достатній рівень життєвої компетентності . Слід визначити право дитини на активність , самостійність , ініціативу у виборі виду діяльності , способів дій . неприпустиме жорстоке , безальтернативне управління творчою діяльністю малюків , яке ґрунтується на авторитарності дорослого й постійному нав’язуванні регламентних норм , зразків , шаблонів та власного бачення .

      Серед багатьох видів мистецтва найбільш емоційним за своєю природою є музика . Вона розглядається як естетичний засіб опанування та пізнання емоційно-естетичного світу людей . Цей вид мистецтва впливає на становлення особистості дитини , збагачує почуття та уявлення , сприяє формуванню вміння відчувати ритм та мелодійність твору , здатність адекватно реагувати на них своїм голосом та рухами , розвитку інтересів до різних музичних інструментів .
Творча активність дошкільнят формується частіше на музичних заняттях , де головними завданнями стають :

• Сприяння практичному засвоєнню музичних знань
• Допомога увійти у світ музики, відчути та пережити її чуттєво
• Стимулювання самостійної творчої активності дитини
• Розвиток творчої фантазії та уяви
• Залучення до українських народних джерел

      Щоб спонукати дітей до власної творчості , треба підготувати їх формуючи певні уміння та навички . Для цього використовують багато музично-дидактичних , пальчикових ігор та артикуляційних вправ .

      Під час виконання вправ , водіння хороводу, танців створюються сприятливі умови для формування позитивних рис дитячої особистості і навіть долання індивідуальних негативних проявів ; для становлення усіх психічних процесів дитини,її морального , розумового , естетичного виховання і спеціального музично-рухового навчання .
     
 Як розвивати музичні здібності дитини?

     Музика для малюка - чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість.
Чи можна розвинути музичні здібності у дітей? Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам? Коли і як прилучати малят до музики? Цій багато інших запитань ставлять батьки. Що ж, знати це справді дуже важливо.
На думку вчених музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдувалися в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!

     Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.
Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій (характер) пісень та інструментальних п’єс. Усі діти виросли під колискову музику. Вона заспокоювала, заколисовувала, створювала приємний стан. Під мамин спів дитина спокійно засинала і, як правило, міцно спала.

    Ось ви ввімкнули програвач чи магнітофон. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музики, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами. Уже в дошкільні роки у дитини з’являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.
 
    Дитина 4-5 років може визначити жанр музичного твору. Можна запропонувати послухати декілька п’єс П.І.Чайковського: «Нова лялька» і «Хвороба ляльки» з «Дитячого альбому».
«Послухай уважно музику, - кажете ви, - подумай, яка вона, про що може розповісти». Реакція на музику в цьому віці дуже безпосередня, дитина звичайно правильно визначає її характер.
Щоб посилити сприймання музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліплені.
Чим частіше звучить музика, доступна дитині, вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї. 

                                                                   
Порада батькам
 
Бачити в дитині не тільки свою дитину, а насамперед, - особистість.
Виявляти в ній талант, намагатися допомогти розвивати його, берегти дитячий голос, не принижувати дитину, а стати для неї справжнім другом.
Гуманне ставлення до її недоліків та надавати дитині право на власну думку, сприймати її такою, як вона є, підтримувати в будь-якій ситуації, вміти ставати на її місце і любити!
Календар
«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Система OrphusСистема Orphus Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Корисні посилання
Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області
Педпреса
Департамент науки i освiти Харківської обласної державної адміністрації
Міністерство Внутрішніх справ України
Веб-простір безпеки

Офіційний сайт Лозівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 13 «Росинка» © 2021