Понеділок | 28.09.2020 | 12:03

Дитячий гнів

Раптові мимовільні прояви злості, часто супроводжуються спалахами фізичної та словесної активності малюка (крик, плач). Спалахи гніву тривають в середньому від кількох секунд до двох хвилин, іноді довше – тоді дитина поводиться більш агресивно, може намагатися бити чи кусати оточуючих, кидатися іграшками. Якщо напади агресивності стають регулярними, це може сигналізувати про психічні або поведінкові розлади у дитини.
Чи не є напади гніву у дитини яким-небудь відхиленням?
Це є нормальне явище для дитини, яка дорослішає. Напади гніву періодично спостерігаються у 80% дітей
Чому у дітей бувають напади гніву?
Напад гніву зазвичай відбувається, коли дитина намагається вести себе незалежно або зробити щось самостійно, і в неї це не виходить. На кількість нападів гніву впливає втома дитини, рівень її розвитку, темперамент, психологічна обстановка в сім’ї, а також здоров’я і самопочуття. Напади гніву у дитини можуть виникати також у тих випадках, коли дорослі надто різко реагують на її поведінку.
Як реагувати на гнів дитини?
Бажано розібратися в причинах люті, що виникає у дитини – тоді батькам буде простіше уникати нападів гніву. У деяких випадках малюк злиться через неуважність батьків: якщо він хоче їсти або пити, дуже тепло або легко одягнений, якщо йому потрібно в туалет або у нього щось болить. Реагувати на нормальну поведінку потрібно адекватно, інакше дитина може почати маніпулювати батьками. З часом напади гніву виникають все рідше. Батькам, які з самого початку навчилися справлятися з різкими змінами настрою свого малюка, надалі буде легше впоратися з труднощами його виховання.
Чи можна уникнути спалахів гніву?
Уважне ставлення до дитини допоможе спрогнозувати ймовірні напади гніву і уникнути їх, діючи щодо ситуації і зберігаючи спокій. Якщо напад гніву почався несподівано, то зупинити його легше на самому початку; маленьких можна спробувати відволікти і переключити увагу на якесь цікаве заняття.
Як допомогти дитині впоратися з гнівом?
Рекомендуємо навчати дитину висловлювати свої почуття і оцінювати емоції. Цьому може допомогти промовляння ситуації разом з батьками, її моделювання за допомогою іграшок або казок, малювання і ліплення, за допомогою яких дитина може візуалізувати своє почуття гніву. Можна навчити дитину висловлювати свою злість словами («Я сердитий!»), Придумати історію, де персонажами будуть сама дитина і негативний герой – її гнів. Батькам рекомендуємо пояснити дитині, що всі іноді відчувають гнів, але є різні способи його вираження. Важливо, щоб під час дитячого нападу злості батьки зберігали спокій.
Як часто в батьків виникають питання про виховання? Щодня? Ні, напевно, ще частіше. І багато мам і тат опиняються сам на сам зі своїми проблемами. Справді, що робити, якщо малюк регулярно влаштовує істерики? Або гризе нігті? Або боїться темряви? Ми допоможемо Вам відповісти на питання про дитячу поведінку, скорегувати Ваш підхід до дитини, підкажемо, як краще діяти у певній ситуації.