Понеділок | 28.09.2020 | 18:01

Що необхідно враховувати вихователю в роботі з дітьми під час адаптації до дитячого садка?
Для збереження спокійного врівноваженого стану дітей впродовж усього періоду адаптації достатньо рівного доброзичливого ставлення вихователя. Організація спільної предметної та ігрової діяльності педагога з дітьми, задоволення їхньої потреби в пізнанні довкілля, показ різноманітних варіантів дій з ігровими матеріалами сприятиме підвищенню загальної активності дітей. Розглядаючи процес адаптації дітей до дитячого садка, слід враховувати, що перед малюком постає досить складне завдання: не лише увійти у спілкування з незнайомим дорослим, вихователем, а й встановити контакти з іншими дітьми. Інтерес до ровесників, прагнення увійти в контакт з ними і водночас відсутність уміння встановлювати змістовну взаємодію нерідко створює несприятливу емоційну атмосферу. Важливо враховувати форму звернень вихователя, які мають за мету привернути увагу дитини до однолітка. Вони повинні бути доброзичливими, позитивно-емоційними, делікатними. Такий підхід є першим кроком до формування позитивно-емоційного ставлення до однолітків.

Як можуть допомогти батьки дитині в період адаптації до ДНЗ?

Важливо, щоб батьки та педагоги дотримувались педагогічно доцільної тактики поведінки з перших хвилин перебування дитини в дошкільному закладі. Насамперед, дорослі повинні докласти зусиль до того, щоб у дитини зникло побоювання дитсадка, з’явилась довіра до вихователя. Першим кроком до цього є встановлення позитивного контакту між батьками та вихователями. Слід пам’ятати, що від емоційного стану близького дорослого в момент розлуки з дитиною, а також від форми і змісту спілкування батьків з педагогом залежить емоційне тло наступної поведінки малюка впродовж дня перебування в дитсадку, і саме це визначить характер перебігу всього періоду адаптації. Доцільно, щоб перша зустріч відбулася на прогулянці: присутні сть сторонньої людини, а особливо чужої мами не травмує інших дітей, у той час, як її перебування в кімнаті викликає в них занепокоєння. До того ж умови майданчика, рухливі ігри дітей дають змогу батькам піти з дитсадка непоміченими дитиною. З іншого боку, на майданчику дитина має змогу спостерігати гру вихователя з дітьми, погратися одночасно з мамою та вихователем. Кожну дію, що дитина виконує, слід підкріплювати емоційним схваленням з боку дорослого: "Як добре Сашко грається!” Таким чином у дитини з’являється інтерес до вихователя, поступово формується позитивне ставлення до нього, що є запорукою спокійного стану малюка після розлуки з батьками.